Z kogucikiem i pyzą przez ziemię opoczyńską

Wielkanocne palmy

Dnia 20 III 2017 r uczniów odwiedziła twórczyni ludowa z Werówki - p. Halina Miązek , która opowiedziała o tradycjach Wielkanocnych i zaprezentowała różne sposoby wykonania palemek.

Podczas zajęć  dzieci pod baczną opieką twórczyni ludowej wykonywały elementy niezbędne do powstania palmy wielkanocnej [kwiaty z bibuły]. Przekonały się ,że to niełatwa praca.

Kolejnego dnia [21 III] uczniowie pod opieką pań-Joanny Matysiak i Maryli Barul samodzielnie wykonywali palemki z przygotowanych poprzedniego dnia elementów. Każdy uczestnik zajęć  regionalnych  wykonał piękną kolorową palmę. Starannie wykonane palmy dzieci będą miały okazję poświęcić w Niedzielę Palmową .

Celem zajęć  warsztatowych było propagowanie tradycji związanej ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.